Nowy singel, płyta i nowa wokalistka Digit All Love

4 czerwca 2014
ok. 1 minuta czytania

Zespół powraca z nową wokalistką po czterech latach od wydania ostatniego krążka. Autorami wszystkich kompozycji są Maciej Zakrzewski i Joanna Piwowar-Antosiewicz, która napisała również teksty piosenek.

– Myślę że nie będzie to płyta do bujania ani do tulenia – mówi wokalistka. – Ale pomimo oczywistej pomroczności jest w niej bardzo dużo siły.

Zestaw promuje utwór „Lick Your Enemy Right”, którego można posłuchać pod tym adresem.

Digit All Love łączy elektroniczne brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową. Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu, balansuje pomiędzy mrocznymi i melancholijnymi dźwiękami, równoważonymi przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec.

Na czele zespołu nieustannie stoi Maciej Zakrzewski, który odpowiada za kompozycje. Drugim filarem jest wokalistka – Joanna Piwowar-Antosiewicz, która dołączyła do zespołu po odejściu Natalii Grosiak (Mikromusic). Ze względu na tę zmianę, trzeci album otworzy nowy rozdział w działalności Digit All Love. Poza nimi kolektyw stale tworzą: Olga Kończak (wiolonczela), Olga Kwiatek (skrzypce), Ewa Hofman (altówka), Radek Bond Bednarz (bas) oraz Michał Mucha Muszyński (perkusja). W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się dwie płyty „Digit All Love” i „V”.