Nowy singiel Glass Animals

1 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafiło nagranie \”Heat Waves\”, które zapowiada album \”Dreamland\”. Longplay oryginalnie miał ukazać się 10 lipca, ale premierę przesunięto na 7 sierpnia z uwagi na wydarzenia w USA i protesty Black Lives Matter.

Fani wcześniej poznali \”Tokyo Drifting\” z Denzelem Currym i numer tytułowy. Teraz poniżej można sprawdzić \”Heat Waves\” wraz z klipem, który nakręcił Colin Read. W teledysku widzimy frontmana Dave\’a Bayleya przechadzającego się ulicami Londynu w czasie kwarantanny.

Sercem \”Dreamland\” jest niepozorny i enigmatyczny Dave Bayley, lider i główny producent zespołu. Jego twórczość nie ogranicza się do Glass Animals. Dave ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Joey Bada$$, Flume, Wale, Khalid czy Denzel Curry, z którym wydał pod koniec 2019 uzależniający singel \”Tokyo Drifting\”. Dla Bayleya, \”Dreamland\” to nostalgiczny zapis wydarzeń z dotychczasowego życia, bez cenzury czy wybierania odpowiednich wizerunkowo fragmentów. Na nowej płycie pojawiają się historie zainspirowane bardzo groźnym wypadkiem rowerowym perkusisty grupy, Joe Seawarda.

Indiepopowa kapela Glass Animals wydała dwa albumy – \”Zaba\” z czerwca 2014 roku i \”How to Be a Human Being\” z 2016 roku.