Nowy teledysk M.I.A. nareszcie w sieci

16 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Nakręcone na pustyni wideo można zobaczyć tutaj.

Album „A.I.M.” ukazał się 9 września 2016 roku. Za produkcję materiału odpowiadają Skrillex, Blaqstarr, ADP i sama M.I.A.

Niespełna tydzień temu M.I.A. opublikowała kawałek „GOALS”. Piosenka powstała we współpracy ze sprawdzonym już przez artystkę producentem, Bronko. To numer dedykowany fanom, dzięki którym artystka nie straciła wiary w ludzkość.

M.I.A. naprawdę nazywa się Mathangi „Maya” Arulpragasam, a jej korzenie tkwią na Sri Lance. Jej ojciec był czynnie zaangażowany w ruch Tamilskich Tygrysów, a pozostawiona przez niego rodzina musiała radzić sobie dzieląc los emigrantów w Londynie. Zadebiutowała w 2005 roku płytą „Arular”. Dwa lata później wydała krążek „Kala”. Obydwa zdobyły przychylność krytyków. Jej trzecia płyta to „Maya” (2010), a czwarta ” Matangi” (2013). We wrześniu 2016 roku wydała longplay „AIM”. Z Madonną i Nicki Minaj nagrała piosenkę „Give Me All Your Luvin'”, którą wszystkie trzy zaprezentowały w przerwie meczu Super Bowl. M.I.A. na koncie ma także współpracę z takimi twórcami jak Major Lazer, ASAP Ferg, A$AP Rocky czy Ciara.

M.I.A. od ponad dekady niezmiennie zaskakuje i konsekwentnie podąża własną jakże oryginalną na tle dzisiejszej popkultury ścieżką. „Time Magazine” uznał ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a „Rolling Stones” zaliczył do najważniejszych artystek pierwszej dekady XXI wieku.

Przypominamy, że M.I.A. będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Open’er. Impreza odbędzie się w Gdyni w dniach 28 czerwca – 1 lipca.