Nowy teledysk Prince’a

20 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Dzięki spadkobiercom zmarłego w 2016 roku Prince’a Jego fani na całym świecie mogą podziwiać teledysk do premierowego utworu artysty – „Mary Don’t You Weep”. Wideo promuje płytę „Piano & A Microphone 1983”, która pojawi się w sklepach jutro.

Utwór „Mary Don’t You Weep” to interpretacja Prince’a XIX-wiecznej kompozycji. Teledysk do niego wyreżyserował Salomon Ligthelm, a zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku. Obraz jest wyrazem sprzeciwu przeciw przestępstwom przy użyciu broni, popełnianym w Ameryce. To również hołd dla wszystkich młodych ludzi, którzy co roku giną w USA wskutek tych własnie przestępstw. Salomon Ligthelm nawiązał w ten sposób do działalności społecznej Prince’a, konkretnie do tego, co artysta zrobił w Baltimore w 2015 roku po zabiciu w tym mieście Freddiego Graya. Prince zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem „Rally 4 Peace”.

Album „Piano & A Microphone 1983” to dziewięć utworów i 35 minut muzyki Prince’a. Nagranej przez artystę na kasecie w jego domowym studiu w 1983 roku. Płyta pozwala wejrzeć w proces twórczy wokalisty. Zawiera wyjątkową wersję klasycznego „Purple Rain”, cover piosenki Joni Mitchell „A Case Of You”, czy „International Lover”.

Utwór „Mary Don’t You Weep” znalazł się w niedawnym filmie Spike’a Lee „BlackKkKlansman”, na napisach końcowych.