Nowy teledysk System of A Down

1 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

\”Genocidal Humanoidz\” to razem z \”Protect The Land\” drugi nowy numer kapeli opublikowany po 15-letniej przerwie. Nowe wideo miało premierę podczas charytatywnego livestreamu, który odbył się 30 stycznia. W ramach akcji muzycy zbierali fundusze, by wspomóc ormiańskich żołnierzy, którzy w wyniku eskalacji przemocy w Górnym Karabachu ucierpieli najbardziej. Klip wyreżyserowali Adam Mason oraz basista System of a Down, Shavo Odadjian. Na ekranie poza muzykami widzimy też czarno-białe animacje.

– Agresja i niesprawiedliwość, których dopuszczają się Azerbejdżan i Turcja wobec Ormian w Górskim Karabachu i Armenii, stanowią pogwałcenie praw człowieka i zbrodnię wojenną – mówił przy okazji premiery utworów wokalista, Serj Tankian. – Wszyscy w Systemie zdajemy sobie sprawę, że jest to walka o naszych ludzi, więc jest to dla nas bardzo osobiste. Potrzebujemy, aby świat odłożył politykę na bok i pomógł Armenii, uznając Górski Karabach.

Założony w 1994 roku, amerykańsko-ormiański zespół zgromadził żarliwych zwolenników na całym świecie i nigdy nie zawodził swoimi oszałamiającymi występami. Grupa osiągnęła ogromny sukces komercyjny, wydając 5 płyt, z których trzy zadebiutowały na szczycie listy Billboardu. System of a Down był cztery razy nominowany do nagrody Grammy, a ich piosenka \”B.Y.O.B.\” wygrała tę nagrodę w kategorii Best Hard Rock performance w 2006 roku. System of a Down sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.