Nowy utwór Body Count

13 grudnia 2019
ok. 2 minut czytania

Do sieci trafił numer „Carnivore”, który zapowiada tak samo zatytułowany album. Płyty należy spodziewać się na początku 2020 roku. – Można mówić, że się jest weganinem czy wegetarianinem, ale jak powiesz, że jesteś mięsożercą, że jesz tylko mięso, ludzie się oburzają – wyjaśnia tytuł Ice-T. – Tymczasem osoba, która przyjdzie, by cię zniszczyć nie będzie wegetarianinem, tylko mięsożercą.

Body Count to amerykańska grupa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hiphopowe, heavymetalowe i hardrockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. To pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Ostatni album grupy, „Bloodlust”, wydany został w marcu ubiegłego roku. W pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiego zestawienia Rock & Metal Chart. Na płycie wystąpili gościnnie Dave Mustaine (Megadeth), Max Cavalera (eks-Sepultura, Soulfly) i Randy Blythe (Lamb Of God). Na płycie znalazły się single „No Lives Matter”, „The Ski Mask Way” i „Black Hoodie”, jak również zabójcza wersja klasyku Slayera „Raining Blood”.