NuSoulCity, Ania Maywald i DoriFi w Hard Rock Café

2 lipca 2009
ok. 1 minuta czytania

NuSoulCity to duet producencki, którego twórczość zakorzeniona jest w muzyce soul. Wokalistka Olga Matylda Woźniak, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz basista Mateusz Tomaszewski są cenionymi muzykami z imponującym doświadczeniem koncertowym. Muzycy zagrali chociażby na jednej scenie z zespołem The Black Eyed Peas jako finalista akcji „Zostań Gwiazdą”. Z połączenia energii, pasji i pomysłów powstał autorski materiał pełen świeżych, nowoczesnych dźwięków, który trafił na debiutancki album „White Chocolate pt.1”. Był on pierwszym longplayem wydanym legalnie, bez wytwórni – został sfinansowany przez fanów.

Ania Maywald to kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka. Inspiracje muzyczne i literackie czerpie od klasyków takich, jak Aretha Franklin, Marvin Gaye, James Brown oraz współczesnych wykonawców (m.in.: India Arie, Alicia Keys, Erykah Badu). Obecnie współpracuje z GrooveBrothers.

DoriFi to wokalistka, autorka muzyki i wyrazistych tekstów, energetyczna frontmanka i siła sprawczo-napędowa zespołu DoriFi. Jej brzmienie jest wytyczone przez teksty i specyficzny wokal oraz uwielbienie dla swingujących czarnych rytmów przy zachowaniu absolutnej słowiańskości, podkreślonej brudnawym tonem melodyjnej sekcji dętej. Obecnie artystka kończy pracę nad pierwszą płytą.

Bilety dostępne są w cenie 15/20 złotych.
Początek imprezy o godzinie 21.30.