Obscure Sphinx bez perkusisty

24 października 2016
ok. 1 minuta czytania

– Z przykrością chcemy poinformować, że nasz perkusista Mateusz zdecydował się opuścić Obscure Sphinx – czytamy w komunikacie. – Dzięki za wszystko, co razem udało nam się stworzyć i przeżyć. W ciągu 8 lat wspólnego grania zarejestrowaliśmy 3 albumy, zagraliśmy tysiące prób i setki koncertów w całej Europie. Mateusz, wszystkiego dobrego na drogach, jakimi postanowiłeś podążać. Niech przyniosą Ci dużo szczęścia i satysfakcji.

Ostatnie koncerty, na których będziecie można zobaczyć kapelę w składzie z perkusistą odbędą się w następujących miejscach:

15 grudnia – Poznań, U Bazyla
16 grudnia – Berlin, Postbahnhof Club
17 grudnia – Szczecin, DK Słowianin
18 grudnia – Toruń, Enerde

– To ciężka chwila dla zespołu, ale musimy patrzeć w przyszłość i niebawem rozpoczniemy poszukiwanie zastępstwa na stanowisku perkusisty – dodali artyści.

Obscure Sphinx, z charyzmatyczną frontmanką Zofią „Wielebną” Fraś, tworzy muzykę oscylującą między post i doom metalem. W swej twórczości łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. 12 września 2016 roku wydali nową płytę „Epitaphs”. Ich poprzedni longplay, „Void Mother”, ukazał się w listopadzie 2013 roku.