Odjazdy wracają do Spodka

21 września 2017
ok. 2 minut czytania

Tegoroczne Odjazdy to wskrzeszenie kultowego cyklu koncertów z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Entuzjaści ostrych i mocnych brzmień mogli tam posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods i Bloodhound Gang.

Organizatorzy reaktywowanego festiwalu zadbali o to, by wskrzesić ducha pionierskich koncertów lat 90. Mocne i zaskakujące wrażenia zapewni z pewnością wspólny występ jazzmanów z Pink Freud z legendami polskiego punk rocka. Koncert z okazji 10-lecia płyty „Punk Freud” wesprą m.in. frontmani Armii, Izraela i Brygady Kryzys: Robert Brylewski i Tomasz Lipiński. Nowe wersje hymnów polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii.

Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala z charyzmatycznym rockmanem i jazzmanem z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Wspólny projekt Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki pod szyldem „Zbójnickie” łączy rock i punk z góralskim folklorem, zachwycając tym samym niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni.

Na głównej scenie Odjazdów wystąpią także najciekawsze projekty młodej polskiej alternatywy. Puławski zespół Hidden World zaprezentuje bezkompromisową mieszankę punka i hardcore’u, a gdyński Lonker See zaintryguje świeżą hybrydą free jazzu, noise’u i psychodelii. Podczas reaktywowanego festiwalu działać będzie także druga scena, poświęcona bardziej eksperymentalnej odsłonie muzyki alternatywnej. Wystąpią na niej m.in. artyści znani z grupy Syny. Obaj promują tegoroczne solowe abumy – raper Robert Piernikowski zagra materiał z „No Fun” a producent 1988 zaprezentuje na żywo płytę „Gruda”. Możemy być pewni wymykającego się klasyfikacjom gatunkowym show.

Program festiwalu urośnie już niebawem.

Ograniczona pula biletów w cenie 70 i 99 zł w sprzedaży tylko za pośrednictwem Ticketpro.pl już od 21 września.