Ofelia i jej nowy singiel \”Zakochana w bicie\”

25 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

W utworze \”Zakochana w bicie\”, jego bohaterka – Miranda – nosi się dumnie i zawsze z wysoko podniesioną głową. Pomimo tego jest szalenie romantyczna. Nostalgicznie wsłuchuje się w bit, tęskni do miłosnych uniesień, będąc przy tym pełna siły i determinacji.

Teledysk do piosenki wyreżyserował Wiktor Ejryszew, za zdjęcia odpowiada Maciek Edelman – twórcy teledysku do utworu \”Tu\”. Operatorami kamery był duet Maciek Edelman i Agata Trzebuchowska, autorzy wdeo do \”Ksiąg Ofeliowych\”.

Kto myślał, że Ofelia biega po polanach śpiewając dawne pieśni, był w błędzie. Od dłuższego czasu budzi się co rano w mieście, pisze i komponuje, odkrywając nowe kolory i postaci, które w niej mieszkają. Władcza Miranda, którą właśnie poznajecie, androgeniczna Tamara, słodko-słona Chloe czy zraniona Terry – to tylko niektóre muzyczne odsłony Ofelii.

8. Magiczna cyfra 8 zamyka, zarazem otwierając każdą z kolejnych odsłon. Zapowiada nieskończoność tego co oznacza być kobietą, człowiekiem i twórcą. Dajcie się porwać każdej z nowych Ofelii.

Ofelia (Iga Krefft) ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album \”Ofelia\”. Fani pokochali piosenki \”Zaraz\”, \”Tu\”, \”Ćma\” czy \” Dwa słowa\”.

W wydaniu \”na żywo\” cały materiał dostępny jest w serwisach streamingowych, pod nazwą \”Księgi Ofeliowe\”. Artystka wraz z zespołem zarejestrowali wersje live podczas pandemicznej przerwy.
Niedługo po tym Ofelia zaczęła pracę nad nowym albumem. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiła Kubę Karasia (The Dumplings, Karaś/Rogucki), który jest producentem tej płyty.