Ofelia wspiera środowisko LGBT

24 czerwca 2020
ok. 2 minut czytania

– Obserwuje to co dzieje się na świecie, jak i w naszym kraju – komentuje artystka. – Rodzi się we mnie ogromna niezgoda, na podział jaka miłość jest właściwa, a jaka nie. Chcę być spokojna o moich bliskich, widzieć uczucie bez podziału i strachu. Poszanowanie podstawowych praw człowieka, to coś o co każdy z nas powinien usilnie zabiegać.

To co zwraca uwagę, to fakt, że tylko para heteroseksualna występuje w przestrzeni publicznej, pokazując się razem. Pary homoseksualna w klipie nie są otoczone ludźmi, co tylko uwydatnia ich samotność, brak akceptacji i zrozumienia. Artystka podkreśla, że chce żyć w kraju gdzie każdy może kochać i żyć bez strachu, stąd przesłanie teledysku: pozwól kochać.

Klip do piosenki „To do Pana” angażuje emocjonalnie odbiorcę od pierwszych momentów, zapraszając do historii ludzi, którzy na co dzień stoją w cieniu wykluczenia i niezrozumienia. Obraz przedstawia nam trzy pary – Magdę Jagnicką z Kornelem Tomasikiem, Radka Pestkę z Romanem Gelo oraz Anie Dębicką z Oliwią Lis. Zapraszają nas do swojego świata, dzieląc się codziennością i własną intymną sferą życia.

Artystka w najbliższym czasie, w ramach nieodbytej przez pandemie, trasy koncertowej „Księgi Ofeliowe” nagra specjalny koncert dla posiadaczy biletów na koncerty. Bilety wciąż można kupować, w specjalnej puli, do końca tego tygodnia, oprócz samej płyty z nagranym koncertem dołączone zostaną również gadżety związane z Ofelią. Bilety tutaj.

Iga Krefft, jak naprawdę nazywa się Ofelia, zasłynęła jako Ula Mostowiak z serialu „M jak miłość”. Już jako Ofelia pod koniec 2019 roku wydała debiutancką, imienną płytę.