OFF Club 2020 i 2021. Artur Rojek wystąpi w liceum

19 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Set Zamilskiej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Szopienicach był zderzeniem milczącego sacrum z głośnym profanum. Wstrząsające i oczyszczające doświadczenie tego przedziwnego, pandemicznego czasu. Zespół Coals ze swoim odjechanym, intymnym, onirycznym popem ulokował się na kościelnym chórze. W tym surowym, monumentalnym otoczeniu, poza swoim środowiskiem naturalnym, duet pokazał, czym jest siła muzyki. Trupa Trupa zagrała w trupio ponurej, ale zarazem specyficzne pięknej, industrialnej hali Walcowni Cynku. Psychodeliczny trans ich muzyki, te ich lamenty nad podłością, kruchością i samotnością homo sapiens, rozlegające się w pustej, poprzemysłowej, ogromnej hali brzmią wyjątkowo przejmująco.

Od 22 do 24 stycznia, wszystkie trzy koncerty będą jeszcze raz dostępne na oficjalnym kanale OFF Festivalu na YouTube. Koncerty będą dostępne tylko przez 72 godziny.

OFF CLub 2021:
2 lutego
Piernikowski
Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku
Białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego.

9 lutego
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek
Dom Wojciecha Kilara
Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z \”Drakuli\” Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara.

16 lutego
Artur Rojek
III Liceum im. A. Mickiewicza
Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.