„Okurrr” nie dla Cardi B

1 lipca 2019
ok. 1 minuta czytania

Amerykański Urząd Patentowy (U.S. Patent and Trademark Office) wydał odmowną decyzję dotyczącą wniosku o zastrzeżenia słowa „Okurrr”, który złożyła Cardi B. Argumentowano, że słówko jest w powszechnym użyciu i że wiele razy było używane przez inne osoby zanim stało się znakiem rozpoznawczym raperki.

Cardi B chciała mieć wyłączność na używanie swojego zwrotu na kolekcji ubraniach a konkretnie na t-shirtach, bluzach, bluzach z kapturem, spodniach, szortach, kurtkach, butach, nakryciach głowy, mianowicie kapeluszach i czapkach, bluzkach, body, sukienkach, kombinezonach, legginsach, koszulach, swetrach i bieliźnie. Cardi B będzie mogła używać tego słowa, ale nie dostała wyłączności.

Jak dokładnie brzmi to słówko wymawiane przez Cardi B można się przekonać oglądając poniższą reklamę.

Cardi B to amerykańska hiphopowa artystka, która wcześniej była egzotyczną tancerką. W 2017 roku podpisała kontakt wydawniczy z Atlantic Records. Spory sukces przyniósł jej utwór „Bodak Yellow”, który otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Rap Performance i Best Rap Song (obie nagrody zgarnął Kendrick Lamar). Pod koniec października 2017 do sieci trafił utwór „Motor Sport” z udziałem Cardi B, Migos i Nicki Minaj. Wcześniej ze swoim narzeczonym, Offsetem z Migos hiphopowa gwiazda nagrała piosenkę „Lick”. Zrealizowała również z Bruno Marsem „Finesse Remix”. Jej debiutancka płyta „Invasion of Privacy” ukazała się 6 kwietnia.