Ol' Dirty Bastard w ciele Michaela K. Williamsa

23 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

Obraz powstanie na podstawie prawdziwych wydarzeń. Bohaterem będzie 22-letni pracownik stacji VH1, Jarred Weisfeld, który zaprzyjaźnia się z gwiazdą hip-hopu i towarzyszy mu aż do śmierci w 2004 roku.

Zarówno sam Weisfeld, jak i matka rapera, Cherry Jones, zaaprobowali projekt.

Dzieło powstanie dla Ocean Size Pictures. Za kamerą stanie debiutant, Joaquin Baca-Asay. Scenariusz napisze z kolei Brent Hoff.

Michael K. Williams znany jest z seriali „The Wire” i „Zakazane imperium”.

Russell Tyron Jones, jak naprawdę nazywał się Ol' Dirty Bastard zasłynął jako członek hiphopowej formacji Wu-Tang Clan. Sukces odniósł również poza tym zespołem – solowymi płytami „Return To 36 Chambers” (1995) i „Nigga Please” (1999). Do jego największych przebojów należał utwór „Got Your Money”, pochodzący z drugiego ze wspomnianych albumów.

Mimo udanej kariery muzycznej, raperowi nie szczęściło się w życiu osobistym. W 1999 roku został aresztowany za posiadanie kokainy. Dwa lata później skazano go na cztery i pół roku więzienia. Sąd nakazał mu również odwyk i przydzielił na dwa lata kuratora. Po opuszczeniu zakładu w 2003 roku podpisał kontrakt z Roc-A-Fella Records i rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

Nowojorczyk zmarł 13 listopada 2004 roku podczas sesji nagraniowej w studiu. Raper miał 35 lat. Przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.