Ólafur Arnalds wydaje muzykę do „Broadchurch”

20 marca 2015
ok. 1 minuta czytania

Muzyka islandzkiego kompozytora nagrodzona została przez stowarzyszenie BAFTA. Arnalds otrzymał propozycję napisania utworów do serialu, kiedy miał 26 lat, a na koncie już wiele sukcesów jako kompozytor i wykonawca zarówno w swojej ojczyźnie jak i na estradach świata. W niezwykle krótkim czasie Arnalds stworzył pełną klimatu, hipnotyzującą partyturę, która uchwyciła zarówno atmosferę jak i sposób tworzenia fabuły, a w rezultacie zawładnęła wyobraźnią milionów oglądających serial. Surowa muzyka została skomponowana na kwartet smyczkowy, fortepian oraz syntezator, a nagrana w pustym kościele w Reykjaviku.

Nadchodząca płyta zawiera utwory z obu dotychczasowych sezonów serialu „Broadchurch”.

Oto spis utworów:
„Main Theme”
„Danny”
„The Journey”
„So Close”
„Suspects”
„What Did They Ask You”
„She’s Your Mother”
„Excavating The Past”
„The Meeting”
„Broken”
„I’m Not The Guilty One”
„So Far”
„Beth’s Theme”

„Broadchurch” to brytyjski serial kryminalny. W rolach głównych występują David Tennant i Olivia Colman (odpowiednio detektyw Alec Hardy i Ellie Miller). Pierwsza część opowiadała o śledztwie w sprawie morderstwa młodego chłopca. Druga to proces sądowy będący konsekwencją dochodzenia. W planach jest już trzeci sezon.

Ólafur Arnalds w ostatnim czasie aktywnie działa na polu muzyki filmowej, skomponował ścieżkę dźwiękową do „Another Happy Day” oraz „Igrzysk śmierci”. Ponadto ma na koncie trzy albumy, z których ostatni to „For Now I Am Winter” z 2013 roku.