Ólafur Arnalds zagra we Wrocławiu

2 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

W solowej twórczości Ólafur Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Pierwszy autorski materiał: album „Eulogy for Evolution” i EP-kę „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós.

Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in. bestsellerowymi „…And They Have Escaped the Weight of Darkness” i „For Now I Am Winter (2013).

Na koncie ma także soundtracki do filmów „Another Happy Day” Sama Levinsona czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) Gary’ego Rossa. Za muzykę do serialu „Broadchurch” otrzymał nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył „The Chopin Project”, który był hołdem Ólafura Arnalds dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego kompozytora. W ostatnich latach ukazały się także kolekcje: „Loon” i „Trance Frendz” dokumentujące jego współpracę z Nilsem Frahmem.

Z kolei z Nanną Bryndís Hilmarsdóttir z grupy Of Monsters And Men nagrał piosenkę „Particles”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

We Wrocławiu Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, a towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.

Limitowana pula biletów w przedsprzedaży na stronie artysty: olafurarnalds.com/presale

Start ogólnej sprzedaży biletów w środę 7 marca.