Ólafur Arnalds zapowiada nowy album. Wśród gości Bonobo

31 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Artysta udostępnił pierwszy singiel tego wydawnictwa \”We Contain Multitudes\” (from home) oraz towarzyszące mu wideo.

Album jest o tym, co tak naprawdę oznacza bycie żywym, o odwadze do odsłonięcia swojej wrażliwości i znaczeniu rytuałów. To osobista podróż opowiedziana przez introspekcyjną muzykę Ólafura na tle chaotycznego świata. Wszyscy współtwórcy tego albumu byli istotną częścią życia Arnaldsa podczas realizacji płyty, w tym brytyjski muzyk Bonobo, występujący w otwierającym album świetlistym, pulsującym utworze, islandzka wokalistka i multiinstrumentalistka JFDR, którą Ólafur podziwia od lat, oraz jego przyjaciółka Josin, niemiecka wokalistka i autorka piosenek.

– Ten album jest dla mnie jak przebudzenie do zupełnie nowego życia, na które nie byłbym gotowy w innym wypadku – tłumaczy artysta. – Jestem teraz w bardzo szczęśliwym związku, w którym nie sądzę, że bym był, gdybym nie doznał tego wewnętrznego wstrząsu, ponieważ po prostu nie byłbym na to otwarty. Więc ten album jest głównie o miłości i braku lęku przed tym uczuciem.

Album \”some kind of peace\” został nagrany w studiu Ólafura Arnaldsa w porcie w Reykjaviku. Szczęśliwie dla muzyka, nowo zaprojektowane studio zostało ukończone tuż przed wprowadzeniem lockdownu.

Oto tracklista \”some kind of peace\”:
1. Loom (Feat. Bonobo)
2. Woven Song
3. Spiral
4. Still / Sound
5. Back To The Sky (Feat. JFDR)
6. Zero
7. New Grass
8. The Bottom Line (Feat. Josin)
9. We Contain Multitudes
10. Undone

Poprzedni album Ólafura Arnaldsa to \”Re:member\” z 2018 roku.