Olly Alexander w serialu \”Bo to grzech\”

15 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

\”Bo to grzech\” (\”It’s a Sin\”), za scenariusz którego odpowiada Russel T. Davies, to opowieść o miłości, życiu i stracie. Serial koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80.

Bohaterami serialu \”Bo to grzech\” są Ritchie (Olly Alexander), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West) bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach. Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.

W rolach głównych w serialu występują: Olly Alexander (wokalista zespołu Years & Years), Omari Douglas, Callum Scott Howells, Lydia West (serial HBO Rok za rokiem) oraz Nathaniel Curtis. W pozostałych rolach zobaczymy Keeley Hawes (Honour, Bodyguard, Durrellowie, Line of Duty), Shauna Dooley’a (serial HBO Gentleman Jack, Broadchurch, Kobieta w czerni), Neila Patricka Harrisa (Jak poznałem waszą matkę, Zaginiona dziewczyna, Seria niefortunnych zdarzeń), Stephena Fry’a (Wilde, Gosford Park, Kości) i Tracy Ann Oberman (Friday Night Dinner, Toast of London, After Life).

Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany Russel T. Davies (serial HBO \”Rok za rokiem\”, \”Skandal w angielskim stylu\”, \”Doktor Who\”), który wspólnie z Nicolą Shindler (\”Happy Valley\”, \”The Stranger\”) pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar.

Premiera serialu \”Bo to grzech\” (\”It’s a Sin\”) odbędzie się 23 stycznia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 9 marca. Sezon liczy 5 odcinków.

Olly Alexander wydał ze swoim zespołem Years & Years w 2018 roku album \”Palo Santo\”.