Oly. w tarapatach. Posłuchaj piosenki z filmu

24 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Piosenka opowiada o tym, że przygoda zaczyna się w nas samych. Wystarczy patrzeć na świat oczami dziecka i dostrzec, jak wiele niesamowitych rzeczy nas otacza. Wyraża dziecięcą chęć poznawania świata i spełniania marzeń.

Numer wraz z ujęciami z filmu można obejrzeć poniżej.

Bohaterką obrazu „Tarapaty” jest Julka. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

W rolach głównych występują Hania Hryniewicka i Kuba Janota-Bzowski. W obsadzie znaleźli się Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj i Krzysztof Stroiński.

Film można oglądać w kinach od września.

Oly. wokalistka i autorka piosenek, o niezwykle charakterystycznym głosie i wyjątkowym instrumentarium (gra na ukulele i kalembie). Debiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla – „The Healing”. Jej debiutancka płyta, „Home” wydana została w 2015 roku nakładem Nextpop.