One Direction jak The Beatles

30 października 2017
ok. 1 minuta czytania

The Beatles i One Direction to dwa zespoły na świecie, których trzech członków z solowymi albumami osiągnęło szczyt notowania Billboardu. W przypadku The Beatles byli to George Harrison (dwa numery 1), John Lennon (trzy numery 1) i Paul McCartney (sześć numerów 1).

Jeśli chodzi o One Direction, na najwyższą pozycję amerykańskiej listy przed Horanem dotarli Harry Styles oraz już były wokalista grupy, Zayn.

Niall Horan ma na swoim koncie ponad 70 milionów sprzedanych płyt jako część składu One Direction. Swoją solową karierę rozpoczął singlami „This Town” i „Slow Hands”, które osiągnęły status platynowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Holandii. „Slow Hands” zadebiutowało na 1. miejscu aż w 44 krajach, a obecnie ma ponad 820 milionów streamów na liczniku.

Wokalista jest ponadto laureatem nagród People’s Choice Award, Teen Choice, Radio Disney Music oraz iHeartRadio MMVA Awards.

Ostatni longplay One Direction, „Made in the A.M.”, ukazał się 13 listopada 2015 roku. To pierwszy krążek nagrany przez grupę jako kwartet, po tym, jak w marcu 2015 roku jej szeregi opuścił Zayn Malik.