One oraz Art Of Illusion uzupełniają skład Metal Hammer Festival

11 lutego 2015
ok. 3 minut czytania

Popularny serwis ReverbNation ma obecnie 3.8 miliona aktywnych wykonawców a zespół One jest jednym z nich. Aktualnie kapela jest na 1. miejscu w gatunku polski rock, wyprzedzając Oddział Zamknięty, Riverside czy Kabanos. Ciekawostką jest fakt, ponad 30 procent fanów jest ze Stanów Zjednoczonych.

Założycielem zespołu jest 18-letni Adam Malicki, autor muzyki oraz tekstów, którego pomimo młodego wieku można określić mianem wirtuoza gitary. Pierwsza płyta zespołu „Njoyin'” ukazała się w lutym 2013 roku. Utwory z tej płyty często gościły i nadal goszczą na antenie radiowej Trójki, która jako pierwsza doceniła zawartość płyty. Zespół One miał wielokrotną okazję prezentowania się przed polską publicznością, m.in. w czerwcu 2014 roku kiedy zagrał dwa koncerty z Black Label Society.

Druga płyta zespołu w polskiej wersji zatytułowana została „Świat świętych krów”. Jak przekonują muzycy materiał jest bardzo rockowy. Obok Adama, Agi Wachowskiej i Adama Wolskiego usłyszymy tu gitarzystę Paula Gilberta (Mr. Big), basistę Dave’a Filice’a (m.in. The Rembrandts), a na perkusji gra Jeff Bowders – perkusista Paula Gilberta, Shakiry czy Joe Satrianiego. Całość nagrano w Los Angeles przy współpracy z inżynierem dźwięku – Juno Murakawy (Toto, Soundgarden). Muzyką One zainteresowali się również amerykańscy menedżerowie – zespół zaproszono na krótką trasę w Stanach, podczas którego występował m.in. w klubie Whisky A Go Go w Hollywood. One był pierwszym polskim zespołem występującym w tym legendarnym klubie, goszczącym na co dzień największe gwiazdy rocka jak Slash czy Linkin Park. Nagrania z nowej płyty były już wielokrotnie emitowane na antenie Polskiego Radia przez Piotra Barona, Piotra Kaczkowskiego, Marka Wiernika. Premiera płyty zaplanowana jest na połowę 2015 roku.

Utwór „Njoyin'” z debiutanckiego krążka ma aktualnie ponad 3 500 000 wyświetleń na YouTube, co można sprawdzić, klikając w ten link.

Art of Illusion jest niezwykłym zespołem znanym z mocnych, instrumentalnych utworów z bogatą aranżacją, dużą liczbą wirtuozerskich solówek oraz dynamiczną sekcją rytmiczną. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album „Round Square of The Triangle” stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć „Pianomatyk” (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy ponadto flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę – zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat.

Płytę promuje teledysk do utworu „Thrown Into The Fog” – można obejrzeć go w tym miejscu.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili Dream Theater, Riverside, Evergrey, Tides From Nebula, Collage i Osada Vida.

Bilety w następujących kategoriach cenowych już w sprzedaży:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 zł – płyta
185 zł – sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 zł – sektor niebieski od 11 rzędu
255 zł – sektory H, J
350 zł – loża

W dniu koncertu bilety droższe o 20 zł.

Miejsca sprzedaży biletów:
Shop.metalmind.com.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Biletin.pl i Ticketportal.pl.