​​Oneohtrix Point Never z Iggym Popem dla Roberta

9 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Daniel Lopatin, jak naprawdę nazywa się artysta, zdobył Soundtrack Award podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu w Cannes. Wyróżniono go za ścieżkę muzyczną właśnie do filmu „Good Time”. Teraz muzyk zaprezentował jeden z nagrodzonych utworów – „The Pure and the Damned” – do którego zaprosił Iggy’ego Popa. – Świetnie się bawiłem – zapewnia punkowy gwiazdor. – To było spore muzyczne wyzwanie. Mrocznego, niepokojącego kawałka można posłuchać tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=MRPc2b9i2oc

Kryminał „Good Time” opowiada o pewnym chłopaku (Robert Pattinson), który wyrusza do Nowego Jorku, by wyciągnąć młodszego brata z więzienia. Za reżyserię odpowiadają Ben Safdie i Joshua Safdie. Trailer produkcji z fragmentem muzyki Oneohtrix Point Never można obejrzeć pod tym adresem.

Oto tracklista soundtracku:
1. Good Time
2. Bail Bonds
3. 6th Floor
4. Hospital Escape / Access-A-Ride
5. Ray Wakes Up
6. Entry To White Castle
7. Flashback
8. Adventurers
9. Romance Apocalypse
10. The Acid Hits
11. Leaving The Park
12. Connie
13. The Pure and the Damned (feat. Iggy Pop)

Lubujący się w loopowanych partiach syntezatorów Oneohtrix Point Never swój ostatni longplay, „Garden of Delete” z 2015 roku, określa jako rockowy. Mamy tu syntezatory udające gitarowe riffy, połamane bity, zmiany tempa. Muzyk gościł w 2016 roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Jako kompozytor pracował przy filmach „Bling Ring” czy „Partisan”.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Jim Jarmusch niedawno nakręcił dokument o grupie – „Gimme Danger. Pop ostatnio nagrał z Dangerem Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer „Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, „Song to Song”.