OneRepublic i ich dzieci

16 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Piosenka, nagrana w Tokio i Meksyku, została wyprodukowana przez Ryana Teddera i Bretta Kutzle. „Kids” to już druga odsłona (pierwsza to „Wherever I Go”) z ich nadchodzącego, czwartego albumu, który ukaże się jesienią tego roku. Nowego kawałka można posłuchać pod tym adresem.

Zespół OneRepublic tworzą Ryan Tedder, gitarzysta Zach Filkins, perkusista Eddie Fisher, gitarzysta Drew Brown i basista Brent Kutzle. Ich debiutancki album „Dreaming Out Loud” ukazał się w 2007 roku, zawierał hit „Apologize”, który na długi czas zdominował listy przebojów oraz otrzymał nominację do nagrody Grammy. Drugi album zespołu – „Waking Up” – ukazał się w 2009 roku i zawierał m. in.: „All the Right Moves”, „Secrets” i „Good Life”. Dotychczasowy dorobek OneRepublic zamyka longplay „Native” z marca 2013 roku z przebojem „Counting Stars”.

Lider zespołu – Ryan Tedder oprócz tworzenia muzyki OneRepublic znany jest też jako kompozytor odpowiedzialny za przeboje takich gwiazd jak Beyoncé („Halo”), Leona Lewis („Bleeding Love”), Adele („Rumour Has It”, „Turning Tables”, „Remedy”), Maroon 5 („Love Somebody”), Gym Class Heroes („The Fighter”). Jest też wziętym producentem i do tej pory współpracował m.in. z Taylor Swift, Leona Lewis, Jennifer Lopez, Beyonce, Kelly Clarkson, Adele, Maroon 5, Ariana Grande, Ellie Goulding, a nawet U2.