OneRepublic w czarno-białym świecie

23 lipca 2014
ok. 1 minuta czytania

Dzieło jest ekranizacją bestsellera autorstwa Lois Lowry, powieści znanej w Polsce pod tytułem „Dawca”. Scenariusz napisał Vadim Perelman („Życie przed oczami”), a za kamerą stanął Philip Noyce.

W obrazie Jeff Bridges wciela się w starca, Dawcę, który jako jedyny – w społeczeństwie pozbawionym bólu, przemocy i cierpienia, ale również uczuć, barw i muzyki – pamięta przeszłość. Wszyscy przestrzegają ścisłego regulaminu. Każdy wypełnia przypisaną mu rolę. Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) ma zostać następcą Dawcy. To, czego się dowie, całkowicie odmieni jego życie.

W obsadzie obrazu znaleźli się również Meryl Streep, Katie Holmes, Alexander Skarsgard, Taylor Swift, Cameron Monaghan i Odeya Rush.

Na soundtrack trafiła nowa piosenka grupy OneRepublic, „Ordinary Human”, którą wraz tekstówką można sprawdzić tutaj.

– „Dawca” to nasza ulubiona książka i jesteśmy zachwyceni, że trafi na duży ekran – zachwyca się lider formacji, Ryan Tedder. – Dla nas to wielki zaszczyt, że mogliśmy napisać piosenkę do filmu. To nie tylko niesamowita historia, ale i wspaniała obsada, m.in. Jeff Bridges i Meryl Streep.

Soundtrack zatytułowany „The Giver: Music Collection” ukaże się 5 sierpnia. Na płycie znajdą się także utwory takich wykonawców jak Capital Cities, Jake Bugg, Rixton i Aloe Blacc.

Polska premiera obrazu „Dawca pamięci” wyznaczona została na 29 sierpnia.

2 listopada OneRepublic wystąpi na warszawskim Torwarze. Dorobek poprockowego zespołu zamyka album „Native” z marca 2013 roku.