Onslaught w doborowym towarzystwie niebawem w Polsce

30 października 2013
ok. 2 minut czytania

Fanom muzyki angielskie miasto Bristol kojarzy się zapewne głównie z trip-hopem – Massive Attack, Portishead, Trickym. Gdy ci artyści chodzili jeszcze do podstawówki, pochodzący właśnie z Bristolu zespół Onslaught wydawał kanoniczne płyty dla thrash metalu i speed metalu – „Power From Hell” i „The Force”. Kapela powróciła w 2004 roku i wciąż jest w doskonałej formie, co udowodniła występem na MetalFescie 2013. W jej szeregach wciąż są pamiętający lata 80. Sy Keeler i Nige Rockett. We wrześniu ukazała się trzecia po reaktywacji studyjna płyta grupy zatytułowana „VI”. Kawałki z niej pochodzące na pewno będzie można usłyszeć w Polsce.

W ramach Slaughterfest 2013 wystąpi także M-pier Of Evil – kapela Mantasa, gitarzysty i kompozytora z Venom. W składzie znalazł się także basista Tony „Demolition Man” Dolan, który kiedyś zastąpił Cronosa w Venom, a z Atomkraft wystąpił na słynnej edycji „Metal Battle 88” w katowickim Spodku. Trio (skład uzupełnia bębniarz Marc Jackson) ma na koncie dwie płyty: „Hell To The Holy” i wydaną wiosną 2013 „Crucified”.
Kolejny wykonawca to Master. W 2013 roku mija równo 30 lat odkąd basista i wokalista Paul Speckman powołał do życia w Chicago tę deathmetalową formację. Kapela wydała kultowe dla gatunku albumy „Master”, „On The Seventh Day God Created … Master” oraz „Collection Of Souls”. Dziś jej bazą są Czechy, gdzie Paul Speckman od lat mieszka, a trio uzupełniają czescy muzycy (Zdenek – perkusja i Alex – gitara). Master niestrudzenie objeżdża świat z koncertami i wciąż jest w dobrej formie, wciąż nagrywa udane płyty. Ostatnią z nich jest „The New Elite” z 2012 roku.

Ostatnia ekipa w składzie thrashowej imprezy to Tantara. W kraju fiordów znajdziemy nie tylko ekstraklasowy black metal. Norwegia to również wysokiej jakości kontynuatorzy tego, co ponad 30 lat temu powstało w Bay Area, czyli klasycznego, surowo brzmiącego, dynamicznego thrash metalu. Na koncie mają jeden longplay – „Based On Evil” z 2012 roku nagrywany w Danii z Flemmingiem Rasmussenem (tak, tak, tym od dwójki, trójki i czwórki Metalliki!). Jeśli lubisz wczesne dokonania Exodus, Metalliki, Heathen, Slayera, Vio-Lence, Testament, koniecznie zapoznaj się z muzyką Norwegów!

Tak wygląda dokładny rozkład jazdy:
19:00 – 19:30 Tantara
19:45 – 20:25 Master
20:45 – 21:30 M-Pire of Evil
21:50 – 23:00 Onslaught

Bilety: 75 zł (przedsprzedaż), 85 zł (w dniu koncertu). Pierwsza pula biletów kolekcjonerskich dostępna wyłącznie pod tym adresem Knockoutprod.net/site/bilety.