Opiekunka w niebezpieczeństwie Mandy Moore

9 stycznia 2004
ok. 2 minut czytania

Akcja filmu określana jest jako przeciwieństwo fabuły „Piastunki”. Piosenkarka wcieli się w rolę nastolatki, która rozpoczyna pracę w roli opiekunki dwójki dzieci. Początkowo rodzina wydaje się być wzorem „podstawowej komórki społecznej”, jednak z biegiem czasu główna bohaterka styka się w domu swoich pracodawców z oszustwem i niebezpieczeństwami.

Produkcją obrazu zainteresowane są studia Landscape Entertainment Boba Coopera oraz Crispy Films Jonathana Schwartza. Produkcją projektu zajmie się także Karen Lunder. Autorem scenariusza jest Judy Klass.

– Na scenariusz „Au Pair” zwróciliśmy uwagę w czasie kręcenia komedii o nastolatkach „Sleepover” – wyjaśnia Cooper. – Wtedy pomyślałem, że tak naprawdę nie widzieliśmy błyskotliwego thrillera dla młodych kobiet. Mandy wydaje mi się odpowiednia do roli jak z dreszczowca „Co kryje prawda?”.

Tymczasem dzisiaj na ekrany w Stanach Zjednoczonych wchodzi trzeci film Moore – „Chasing Liberty”. Wcześniej młoda wokalistka zagrała w „Szkole uczuć”, a następnie w obrazie „How to Deal”. W najbliższym czasie pojawi się w musicalu Johna Turturro „Romance And Cigarettes”, w którym partnerować jej będą James Gandolfini, Susan Sarandon i Kate Winslet.

W październiku 2003 roku Moore wydała album „Coverage”, będący kolekcją przeróbek cudzych kompozycji w jej wykonaniu. Na krążek trafiło 12 piosenek – pochodzących z repertuaru m.in. Joni Mitchell, Carole King, Eltona Johna oraz zespołów XTC i Blondie. Wcześniej Amerykanka nagrała płyty „So Real”, „I Wanna Be With You” oraz „Mandy Moore”.