Orange Goblin i Trivium na Przystanku Woodstock

20 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Trivium to metalowa grupa wywodząca się z Orlando na Florydzie. Zespół powstał w roku 2000, a pięć lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. Do dziś Trivium wydało 7 albumów studyjnych i wypuściło 19 singli. Udało im się sprzedać ponad milion albumów na całym świecie.

Katapultą, która wrzuciła Trivium do metalowej czołówki, był wydany w 2005 roku jako debiut w Roadrunner Records album „Ascendancy”. Na Przystanku Woodstock zespół skupi się na utworach z ich ostatniego szaleńczego longplaya, „Silence in the Snow”, wydanego 2 października 2015.

Orange Goblin obecni są na scenie do 18 lat. Ich miejsce wśród metalowej elity zostało ostatecznie i nieodwołanie potwierdzone w roku 2012, wraz z wydaniem „A Euolgy for the Damned”, ich siódmego – na razie ostatniego – i uważanego za najlepszy albumu studyjnego. Wśród inspiracji wymieniają z jednej strony Sabbath, Motörhead czy Thin Lizzy, a z drugiej Celtic Frost, Danzing czy Black Flag. Począwszy od wrzaskliwego i tanecznego debiutu „Frequencies from Planet Ten” z roku 1997 aż do wielogatunkowego szaleństwa na „Healing Through Fire” z roku 2007, Orange Goblin pisali piosenki, które trafiały do ludzi z wielką siłą. Jednak największy udział w budowaniu niezwykłej reputacji zespołu miało ich granie na żywo. Sukces osiągnęli dzięki zdolnościom spełniania życzeń tłumów i rozgrzewania koncertów oraz rozlicznym trasom koncertowym na całym świecie, często w u boku wielkich muzycznych gwiazd jak Alice Cooper, Black Sabbath, Clutch, Motörhead, Sex Pistols, Queens Of The Stone Age, Dio czy Monster Magnet.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. Udział wcześniej potwierdzili The Kyle Gass Band, The Exploited i Amon Amarth.