Orgazmiczny armagedon Gwar

30 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Komiks będzie nosić wiele mówiący tytuł „Orgasmageddon”, a pojawić ma się już w czerwcu 2017. Powstanie dzięki nawiązaniu przez Gwar współpracy z firmą Dynamite Entertainment. Oprócz muzyków kapeli współautorem ilustrowanej opowieści będzie Matt Miner („Toe Tag Riot”, „Critical Hit”), a rysunki popełni Jonathan Brandon Sawyer („Welcome Back”, „Critical Hit”). Inspiracją dla historii były filmy typu grindhouse.

Zamaskowana formacja uczciła początek współpracy klipem, z którego możemy dowiedzieć się o jej planach. Filmik znajduje się pod tym adresem.

Gwar powstał w 1984 roku w Wirginii. Stylistycznie miesza heavy metal, hard core, thrash metal, crossover. Kapela słynie z ekstrawaganckich kostiumów, zabawnych pseudonimów, futurystycznych opowieści podszytych gęsto seksem oraz widowiskowych koncertów. Przez lata jej główną postacią był Davie Brockie alias Oderus Urungus. Zmarł w 2014 roku. Gwar był ulubionym zespołem Beavisa i Buttheada, postaci ze słynnej kreskówki Mike’a Judge’a, emitowanej w MTV.

Gwar ma na koncie 13 studyjnych albumów, z których ostatnim jest „Battle Maximus” z 2013 roku. Zespół ma na koncie złote i platynowe płyty oraz nominację do Grammy.