Oryginalny Lando doradza Donaldowi Gloverowi, by był czarujący

10 sierpnia 2017
ok. 2 minut czytania

Przypomnijmy, że aktor i raper, twórca znakomicie ocenianego serialu „Atlanta”, wciela się w produkcji w Lando Calrissiana, którego oryginalnie portretował Billy Dee Williams. Bohater, pierwotny właściciel Sokoła Millenium, znany jest z obrazów „Imperium kontratakuje” (1980) i „Powrót Jedi” (1983).

Panowie spotkali się, by omówić charyzmatyczną postać. – Po prostu siedliśmy i porozmawialiśmy – wspomina Williams. – Nie chciałem mu niczego narzucać. Na pewno ma swoje pomysły.

Glover także przedstawił swoje wrażenia ze spotkania. – Zacząłem mówić, że moim zdaniem ta postać mogłaby zrobić to, że reprezentuje tamto, że jego zachowanie bierze się się z tego czy tamtego – mówi młody aktor. – Williams pozwolił mi nawijać, a kiedy w końcu zapytałem, co o tym myśli powiedział: „No nie wiem. Po prostu bądź czarujący”.

Donald przyznał, że pierwszą zabawką, jaką kupił mu ojciec była właśnie figurka Lando Calrissiana.

Przy okazji artysta wyjawił też, że zdjęcia do drugiego sezonu „Atlanty” zaczynają się we wrześniu.

W roli głównej występuje Alden Ehrenreich. Poza nim na planie znaleźli się Woody Harrelson, Emilia Clarke, Thandie Newton oraz Phoebe Waller-Bridge i Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Scenariusz nadchodzącego obrazu piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Dzieło opowiadać będzie o młodym Hanie Solo, przemytniku i złodzieju, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznają w kantynie Mos Eisley. Za reżyserię odpowiadać mieli Phil Lord i Christopher Miller, ale nie doszli do porozumienia z wytwórnią odnośnie wizji projektu. Za kamerą stanął ostatecznie Ron Howard.

Film trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”, a następnie stworzył własny serial „Atlanta”, za który został nagrodzony Złotym Globem. Można go było też podziwiać na dużym ekranie – w obrazach „Magic Mike XXL”, „Marsjanin” i „Spider-Man: Homecoming”.

Jego muzyczny dorobek pod szyldem Childish Gambino zamyka album „Awaken, My Love!” z grudnia 2016 roku.