Osobisty album Arms and Sleepers

23 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Materiał jest mocno zainspirowany tym, co jeden z muzyków przeżył w południowej części Chicago, gdzie w ostatnich latach pomagał biednej i poszkodowanej młodzieży.

– „Life Is Everywhere” to nieunikniona reakcja na głęboko zakorzenione społeczno-ekonomiczne problemy, a konkretnie rasowe podziały, przed którymi ciągle stoi USA, czego – pewnego dnia zeszłego lata, w pewnym miejscu, którym jest Chicago – doświadczył pewien człowiek, którym jestem ja – mówi połowa duetu, Mirza Ramic.

Zestaw promuje nagranie „Time Will Tell”, który – jak zapewniają muzycy – odstaje od reszty wydawnictwa. Klip do singla można obejrzeć tutaj. https://vimeo.com/185296840

Podczas sesji grupę wsparli dwaj amerykańscy rapperzy: Serengeti z Chicaco („Hollow Body Hold”, „The Moon”) oraz Airospace („Killshot”, „Fall Asleep When I’m Dead”).

Arms and Sleepers to dwaj muzycy – grający na instrumentach klawiszowych i obsługujący samplery Max Lewis oraz grający na klawiszach i basie Mirza Ramic. Ich poprzedni longplay to „Swim Team” (2014).