Ostatni koncert Mötley Crüe w kinach

31 grudnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że na początku 2014 rok grupa zapowiedziała ostatnią trasę. „The Final Tour” zakończy się 31 stycznia w Staples Center w Los Angeles. Będzie to definitywne pożegnanie kapeli ze sceną. Zespół zawarł umowę, w ramach której zobowiązuje się, że już nigdy nie zagra koncertów. Dokument, „Cessation Of Touring Agreement”, podpisany przez wszystkich czterech członków formacji – Vince’a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy’ego Lee – w obecności świadków, zabrania muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

Na pożegnanie fani dostaną jednak jeszcze zapis sylwestrowego show. Film w 2016 roku ma trafić do niektórych kin a także być dostępny w opcji VOD. Poza koncertem pokazane zostaną wywiady i ujęcia zza kulis. Pod tym adresem można zobaczyć materiał dokumentujący trasę.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery kapela sprzedała 75 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki „Shout at the Devil”, „Theatre of Pain”, „Girls, Girls, Girls” oraz „Dr. Feelgood”. Ostatni album formacji, „Saints of Los Angeles”, pochodzi z czerwca 2008 roku.