O.S.T.R. w lutym dla dorosłych

19 stycznia 2010
ok. 2 minut czytania

Tekstowo to najbardziej hardcore’owa płyta w dyskografii O.S.T.R. i powrót do stylu z jego pierwszych albumów. Dziełu towarzyszyć będzie komiks autorstwa Grzegorza „Forina” Piwinickiego (Projektowanie.org). Komiks jest uzupełnieniem muzycznego materiału, choć w takim samym stopniu płytę można uważać za soundtrack do komiksu.

– Pomysł na płytę dojrzewał przez ostatnie 6 lat – opowiada artysta. – Pierwszy raz pisałem teksty według z góry obranego scenariusza. Nie mogłem sobie przez to pozwolić na jakikolwiek brak konsekwencji w pisaniu tekstów. Starałem się stworzyć album w konwencji jakiej wcześniej nie było. Ze względu na oryginalność projektu chcielibyśmy resztę szczegółów zachować w tajemnicy do samej premiery.… By znaleźć odpowiednią ilość brzmień przekopałem około 1000 polskich i zagranicznych płyt winylowych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobre winyle są wśród nas na wyciągnięcie ręki.

Z promujacym singlem, „Śpij spokojnie”, można zapoznać się pod tym adresem.

Album będzie wydany na niezwykle wysokim poziomie edytorskim, zarezerwowanym do tej pory dla limitowanych wydań kolekcjonerskich. Klasyczne plastikowe pudełko z krążkiem oraz odrębnie wydrukowany komiks schowane będą razem w sztywnym tekturowym gift boksie…, ale to tylko część niespodzianek jakie czekają na nabywcę „Tylko dla dorosłych”….

Premierze towarzyszyć będzie równie bezprecedensowa trasa koncertowa „Tylko dla dorosłych”. Gościem blisko 3-godzinnych występów O.S.T.R., DJ Haema i ŁDZ Orkiestry będzie Cadillac Dale (Detroit USA).

Oto harmonogram występów:
19 marca – Warszawa, Stodoła
20 marca – Katowice, Mega Club
21 marca – Wrocław, WZ
25 marca – Łódź, Wytwórnia
26 marca – Kraków, Studio
27 marca – Poznań, Eskulap
28 marca – Gdańsk, Parlament

Dyskografię O.S.T.R.-a zamyka album „O.C.B.” z 2009 roku.