Oto otchłań Black River

7 marca 2019
ok. 2 minut czytania

12 kwietnia to dzień premiery nowej płyty Black River, która będzie zatytułowana „Humanoid”. Dziś zespół zaprezentował utwór „Abyss”, do którego teledysk nakręcił Roman Przylipiak.

„Humanoid” to trzeci album zespołu, w skład którego wchodzą muzycy znani z takich formacji jak Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Hunter, Vesania czy Neolithic.

– „Humanoid” to każdy byt, którego kształt przypomina ciało człowieka – mówi Maciej Taff, wokalista Black River. – Jak obserwujesz świat dookoła, innych ludzi i samego siebie, nasze postawy i wybory, to w końcu zadajesz sobie pytanie ile w nas jest człowieczeństwa a ile tylko jego pozorów, takie zderzenie na linii Human-Humanoid. Kiedy nastąpiło zerwanie z pragnieniem wolności, a pojawiło się pragnienie posiadania nowości, za wszelką cenę, nawet kosztem samego siebie, uczuć, relacji z najbliższymi i w ogóle z drugim człowiekiem? I nie chodzi tylko o brutalne przejście z naiwnego „all you need is love” do „all you love is need”, ale o codziennie podejmowane kompromisy z własnymi uczuciami, własną naturą. To są pytania, które powstają kiedy masz szansę choć na chwilę zatrzymać się w tym piekielnym biegu donikąd, w którym każdy z nas uczestniczy – patrzysz na siebie i tak naprawdę nie wiesz ile w tobie jest jeszcze człowieka. Chodzimy, jemy, nienawidzimy, zapominając w tym wszystkim o wolności jaka była naszym udziałem u zarania naszego gatunku. Ile jestem w stanie poświecić siebie dla iluzji bycia kimś ważnym – pięknym – pożądanym (wpisz co chcesz)? Wydaje ci się, że jesteś absolutnie wolny, niezależny i samostanowiący się?

Tracklista wydawnictwa „Humanoid”:
1. Flying High
2. Revolution
3. Humanoid
4. H.T. Angel
5. Q
6. The Rebel
7. Abyss
8. World In Black
9. Monster
10. 7

Black River wraca również do aktywności koncertowej. Oto daty pierwszych koncertów:
25.04. – Kraków / Zet Pe Te
26.04. – Poznań / U Bazyla
27.04. – Gdańsk / B90
28.04. – Warszawa / Proxima