Oto tajemnicza Penelope grupy Parcels

10 kwietnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Klip do „Tape” powstał w Chicago, a za reżyserię odpowiada reżyserka stale współpracująca z zespołem, Carmen Crommelin.

Piątka muzyków pochodzących z Australii i mieszkających w Berlinie już w najbliższy weekend zadebiutuje na festiwalu Coachella. Klip do „Tape” powstał w trakcie trasy koncertowej zespołu w Stanach, a konkretnie podczas koncertu w Lincoln Hall w Chicago. W teledysku możemy także odkryć, kim jest tajemnicza Penelope, która pojawiała się w kampanii albumu Parcels.

– W wideo chcieliśmy zawrzeć energię, którą czujemy na koncertach – napisali muzycy. – To zupełnie inne uczucia niż to, co można wychwycić na płycie. Całość powstała w jednym ujęciu, ze spontanicznym scenariuszem, z prawdziwymi fanami na prawdziwym występie. Weszliśmy na scenę już na bisy i powiedzieliśmy publiczności, że chcemy uchwycić kamerami coś wyjątkowego. Z nerwów ściskało nam żołądki, ale tłum zareagował fantastycznie. Dziękujemy wszystkim, którzy tam wtedy byli i tak nam pomogli.

W muzyce Parcels można usłyszeć rozmaite inspiracje, od The Beach Boys, przez Chic, do Steely Dana i Daft Punk. Formacja współpracowała zresztą z francuskim duetem. Zespół samodzielnie napisał i wyprodukował wszystkie utwory na debiutanckim albumie „Parcels”. Wydawnictwo przekroczyło już 75 milionów streamów na całym świecie, a teledyski obejrzano ponad 8 milionów razy.