Outkast na Orange Warsaw Festival

6 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Po występie na Coachelli w kwietniu, który będzie ich koncertowych debiutem w 2014 roku, najbarwniejsi hip-hopowcy świata wyruszą w trasę, która obejmie ponad 40 letnich festiwali. Dodatkową okazją do świętowania będzie też 20-lecie studyjnego debiutu („Southernplayalisticadillacmuzik” 1994).

W skład legendarnego duetu wchodzą André „André 3000” Benjamin i Antwan „Big Boi” Patton. Zespół powstał w 1992 roku i zaliczany jest do najważniejszych hiphopowych twórców w historii. Największy sukces formacja zdobyła za sprawą albumów „Aquemini” (1998) i przede wszystkim „Stankonia (2000), które przyniosły hity „Rosa Parks”, „Ms. Jackson”, „So Fresh, So Clean”.

– To zaszczyt móc wykonywać taką muzykę, jaką się chce – komentuje Big Boi. – Nie chodzi o myślenie poza wytyczonymi ramami – tylko o nieuznawanie tych ram w ogóle! Nie mogę się doczekać, aż znów zdobędziemy scenę z moim bratem André.

W ostatnich latach obaj członkowie wydawali płyty solowe i angażowali się w projekty filmowe u boku największych światowych gwiazd.

Dotychczas Outkast sprzedali 25 milionów płyty.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Wcześniej udział potwierdzili:
Orange Stage:
13 czerwca – Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies
14 czerwca – Florence And The Machine
15 czerwca – David Guetta, Kasabian, Timbaland

Warsaw Stage:
13 czerwca – Snoop Dogg Aka Snoop Lion
15 czerwca – Bring Me The Horizon

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.