Overkill ma nowego perkusistę

5 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Jason Bittner niedawno gościł w Polsce z grupą Flotsam And Jetsam. Znamy go również z bębnienia w formacji Shadows Fall. Uważany za jednego z najlepszych metalowych perkusistów Amerykanin będzie następcą Lipnikciego w Overkill.

– Overkill chciałby zaanonsować nowego muzyka za perkusją, który od tej pory będzie sterował tym okrętem, Jasona „Sticksa” Bittnera – obwieścił Bobby „Blitz” Ellsworth, frontmana Overkill. – Jego umiejętności nie wymagają komentarza. Niech więc trwa trasa!

– Jestem niezmiernie podekscytowany, że mogę być częścią historii thrash metalu. Nie mogę się doczekać powrotu na trasę – cieszy się Bittner.

W ostatnich kilkunastu miesiącach Ron Lipnicki bardzo rzadko koncertował z Overkill. Zastępował go Eddy Garcia.

Ostatnia płyta Overkill to „The Grinding Wheel”. Wyprodukowali ją muzycy Overkill, zaś zmiksował Andy Sneap (m.in. Testament, Exodus, Accept). Twórcą okładki jest Travis Smith (m.in. Rush, Riverside, Nevermore, Opeth, Death). Materiał miał premierę 19 lutego 2017 roku.

Overkill są jednym z najważniejszych ambasadorów klasycznego thrash metalu na świecie. Istnieją dłużej niż Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, czyli wielka czwórka thrashu. Niezmiennie kapelą dowodzą wspomniany wyżej, charyzmatyczny, sympatyczny i obdarzony fantastycznym poczuciem humoru Bobby „Blitz” Ellsworth i basista DD Verni.