Pablopavo i Ludziki koncertują w Warszawie

5 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

W listopadzie 2019 skoczyliśmy do basenu na bombę. Nie było pewności, czy jest w nim woda. Ale była. Wyprzedaliśmy 7 koncertów Pablopavo i Ludzików, 7 dni z rzędu, w jednym mieście. Tournee Warszawskie okazało się sukcesem i niezapomnianym tygodniem dla nas i – żywimy nadzieję – dla słuchaczy, którzy od poniedziałku do niedzieli stawiali się na koncertach małych, średnich i bardzo dużych. Znane są przypadki osób, które dotarły na wszystkie 7 występów. Próbując zapisać chociaż część tej atmosfery na zawsze, zarejestrowaliśmy dla Was koncerty w Karrot Kawa i Kultura oraz w Hydrozagadce.

Pierwszy z nich – kameralny, niemal \”domówkowy\”, a co najważniejsze – akustyczny koncert. Drugi – nagrany w zawsze przyjaznych, chociaż surowych przestrzeniach przy ul. 11 listopada, bardzo głośny i przeszyty tym specjalnym \”czymś\”, co wytworzyło się między Pawłem i załogą, a słuchaczami w popularnym \”Hydro\”. Obcowanie z tym materiałem dzisiaj, w czasach gdy koncerty stanowią bliskie i dalekie zarazem wspomnienie, nabiera dodatkowego smaku. Zanim znów spotkamy się na trasie Pablopavo i Ludzików, przedstawiamy Wam dwupłytowy album \”Tournee Warszawskie\”.

Płyta ukaże się w dwóch wersjach: 2xCD oraz 2xwinyl. Oficjalna premiera to 30 marca. Koncerty zarejestrował Andrzej Giegiel/AgroRecording, a za mix i mastering odpowiedzialna jest załoga Studio AS One

Przez całe tournee Pablopavo i Ludzikom towarzyszyła ekipa filmowa realizująca klip do utworu \”PKB\”, dowodzona przez załogę Lucky Luciano Pictures (Beniamin jest najlepszy!). Efektem jest koncertowe wideo, w którym udało się uchwycić niepowtarzalną atmosferę tych listopadowych wieczorów.