Palace zapowiadają „Life After”

28 lutego 2019
ok. 1 minuta czytania

Przy produkcji albumu zespół wspierali Catherine Marks (St Vincent, Wolf Alice, PJ Harvey) oraz Luke Smith (Foals, Slow Club). „Martyr” to kolejny po „Heaven Up There” i „No Other” singel zapowiadający „Life After”.

„Life After” to następca wydanego w 2016 debiutanckiego krążka „So Long Forever”. Na nowy album trafiło 11 utworów z bardzo jasnym przesłaniem: nadzieją. To najlepiej wyprodukowane kawałki w dotychczasowym dorobku Palace, pełne melodyjnego ciepła i bogatych warstw, które zapewniły grupie rzesze fanów już od czasów debiutanckiej EP-ki z 2014. To album zarówno o stracie, jak i z instrukcją, jak powstać mocniejszym niż wcześniej.

– Choć na krążku jest kilka różnych wątków, ostatecznie najważniejsze motywy to miłość oraz patrzenie na przyszłość przez nowe okulary – wyjaśnia frontman zespołu, Leo. – Wciąż nie wiemy, co nas czeka, ale możemy pozwolić sobie na dozę nadziei, silniejsi i wdzięczni za to, co mamy.

Leo Wyndham, Matt Hodges i Rupert Turner przyjaźnią się od 13. roku życia. Jako Palace debiutowali w 2014 EP-ką „Lost In The Night”, następnie wydali „Chase The Light”, a w 2016 ukazał się ich debiutancku album „So Long Forever”.

Oto lista utworów „Life After”:
1. Life After
2. Berlin
3. Younger
4. Face In The Crowd
5. Caught My Breath
6. Martyr
7. All In My Stride
8. No Other
9. Running Wild
10. Bones
11. Heaven Up There