Papa Roach składają hołd Linkin Park

25 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Kapela wykonała przebój Linkin Park, „In The End”, podczas koncertu w Wiedniu. Co mogli usłyszeć austriaccy fani, można sprawdzić tutaj.

Frontman Papa Roach, Jacoby Shaddix przyznał w jednym z wywiadów, że kilka razy był bliski odebrania sobie życia. W 2012 roku miał problemy małżeńskie oraz z uzależnieniem. – Był taki moment podczas pracy nad płytą „The Connection”, kiedy miewałem myśli samobójcze – powiedział rockman. – Miałem tego dość, chciałem ze sobą skończyć. Nie mogłem znieść tego bólu. Czułem się sam, załamany, zniszczony.

27 października w Hollywood Bowl odbędzie się koncert ku pamięci Chestera Benningtona. Udział potwierdzili Bring Me The Horizon, Avenged Sevenfold, Korn. System Of A Down, Yellowcard i Kiiara.

Bennington, frontman zespołu Linkin Park, 20 lipca 2017 roku popełnił samobójstwo. Miał 41 lat.

Zespół Papa Roach założony został w 1993 roku. Sukces zapewnił sobie albumem „Infest” (2000), który uzyskał status potrójnej platyny. Pochodzący z longplaya numer „Last Resort” do dziś jest największym hitem kapeli. Kolejne krążki również były ciepło przyjmowane przez fanów, szczególnie „Getting Away With Murder” z 2004, który pokrył się platyną. Łącznie płyty Amerykanów sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Najnowsze dzieło bandu to „Crooked Teeth” z 2017 roku.