Papa Roach wołają o pomoc

17 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Po numerze „Crooked Teeth”, fani mają okazję poznać „Help”. – Sądzę, że potrzebuję pomocy – śpiewa wokalista Jacoby Shaddix. – Tonę, zatapiam się samym sobie. Pełnego emocji nagrania można wysłuchać pod tym adresem.

Kawałek jest zapowiedzią nowej, dziesiątej płyty kapeli z Kalifornii, której główną postacią jest wokalista Jacoby Shaddix. Album nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że nagrywany jest w Steakhouse Studio w północnym Hollywood. Zestaw ukazać ma się w drugiej połowie roku.

– W północnym Hollywood słychać strzały, gdy siedzimy sobie przed studiem. Nad nami latają często policyjne helikoptery. Widząc to, powiedziałem sobie: „Właśnie w takim miejscu powinniśmy nagrywać” – opowiada frontman.

Zespół Papa Roach założony został w 1993 roku. Sukces zapewnił sobie albumem „Infest” (2000), który uzyskał status potrójnej platyny. Pochodzący z krążka numer „Last Resort” do dziś jest największym hitem kapeli. Kolejne krążki również były ciepło przyjmowane przez fanów, szczególnie „Getting Away With Murder” z 2004, który pokrył się platyną. Łącznie płyty Amerykanów sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Ich ostatni dotąd longplay to „F.E.A.R.” ze stycznia 2015 roku.