Parachute Youth i Novika na FreeFormFestival

7 marca 2013
ok. 2 minut czytania

Parachute Youth tworzy dwóch muzyków Matthew Gill i John Courtidis. Ich karierę aktywnie wspierają Empire Of The Sun, którym bardzo podobają się poczynania duetu. Ich muzyka to energetyczny pop z rockowym pazurem. Niedawno ukazała się ich EP-ka „Count to ten”, na której znalazł się hit „Can’t Get Better Than This”. Utwór ma już ponad 4 miliony wyświetleń na YouTube i podbija listy przebojów na całym świecie. Przez wielu uważani za objawienie muzyczne tego roku.

Novika to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro oraz u boku innych artystów (Smolik, Fisz, 15 Minut Projekt), a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty – „Lovefinder” (2010) i album z remiksami „Mixfinder” (2011) – zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii muzyki klubowej. Współpracowała też z Marcinem Czubalą oraz cenionym niemieckim producentem Lovebirds. Intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem DJ-skim Beats Friendly. Wystąpiła na najważniejszych polskich festiwalach oraz zagranicą jak Wilsonic Festival, Great Escape i Waves Vienna. Rok 2013 to nowa płyta – „Heart Times”. Głównym producentem materiału jest Bogdan Kondracki, pozostali współpracownicy to Agim Dżeljilji (Öszibarack), Tomek Ziętek oraz Marsija (Loco Star), duet Chmara Winter, grupa Enchanted Hunters, Skubas, Karolina Kozak oraz stały zespół Noviki – Kasia Piszek, Tomek Dogiel i Jan Młynarski.

Wcześniej udział potwierdzili Woodkid, Miss Kittin, Apparat Band, SebastiAn, Azealia Banks, The Toxic Avenger i Fair Weather Friends i Tricky.

Ceny karnetów dwudniowych: do 15 marca – 150 zł, od 16 marca – 170 zł, od 16 kwietnia – 190 zł.

Bilety dostępne w bileteriach EMPiK, sklepach Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży eBilet, Muno, Ticketpro i Eventim na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem Goodmusic.pl.