Patrick The Pan chce rozmawiać o emocjach

17 marca 2021
ok. 2 minut czytania

\”Porozmawiajmy o emocjach\” to drugi utwór, który zapowiada czwartą płytę artysty zatytułowaną \”Miło wszystko\”, która ma ukazać się w czerwcu 2021 roku.

– Prostota w muzyce i tekście to coś co od pewnego czasu mnie bardzo kręci i cały czas się jej uczę, jako artysta – mówi Patrick The Pan. – \”Porozmawiajmy o emocjach\” to wynik tej fascynacji. Praktycznie cała piosenka jest oparta na jednym riffie i rytmie. Również tekst nie jest szczególną zagadką – jest tu dosyć jasny przekaz, że trzeba rozmawiać z bliskimi, szczególnie gdy coś nas uwiera i kłuje. Paradoksalnie zrobienie tak prostej piosenki zajęło mi nienaturalnie dużo czasu, ale jestem z tego bardzo zadowolony. Ciekawostka – pierwotnie ta piosenka miała zupełnie inny tekst – o plastiku – jednak z czasem doszedłem do wniosku, że ten utwór ma energię, która musi poruszać jakieś super uniwersalne tematy. Padło na miłość.

\”Porozmawiajmy o Emocjach\” to jak sam tytuł wskazuje alternatywna piosenka o rozmawianiu. O tym jak bardzo szczera rozmowa jest ważna w budowaniu mocnej więzi, nie tylko miłosnej. Tekstowo Piotra Madeja wspomogła Dominika Kubeczka. Gościnnie na saksofonach zagrała tu Monika Muc, na co dzień występująca z Królem, zaś niektóre partie gitar dograł gitarzysta z zespołu Patrick The Pan – Kuba Duda. Utwór powstał latem 2020 roku i jest drugim singlem zapowiadającym czwartą płytę artysty, która będzie nosić tytuł \”Miło wszystko\”.

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open\’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa \”od techno wolę ciszę i jazz\”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie wystepuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk Dawida Podsiadły. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR. W połowie stycznia 2021 roku ukazał się pierwszy singiel zatytułowany \”Trochę mniej\”, promujący czwarty album artysty.