Paul McCartney na płycie Foo Fighters

3 sierpnia 2017
ok. 2 minut czytania

Po występie w filmie „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” i współpracy z Ringo Starrem, były członek The Beatles zdecydował się na udział w realizacji nowej płyty kapeli Dave’a Grohla. Co ciekawe, Anglik nie śpiewa ani nie gra na basie, lecz na perkusji.

– Paul gra na bębnach w jednym kawałku – przyznał wokalista Foo Fighters w jednym z niedawnych wywiadów. – Jest kumplem, znamy się od dawna. Jest najfajniejszym kolesiem na świecie. Jest świetny.

McCartney nie będzie jedynym gościem na „Concrete and Gold”. W utworach „La Dee Da” i „The Sky Is a Neighborhood” śpiewa Alison Mosshart z The Kills. Ponadto usłyszymy Shawna Stockmana z Boyz II Men.

Longplay „Concrete And Gold” ukaże się 15 września. Pod tym adresem można posłuchać rzeczywiście hałaśliwe singla „Run”.

Oto tracklista:
1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się „Learn to Fly”, „Everlong”, „Best of You” czy „The Pretender”.

Długogrający dorobek Foo Fighters zamyka longplay „Sonic Highways”, który miał premierę 10 listopada 2014 roku. W październiku 2015 roku grupa wydała EP-kę „Saint Cecilia”.

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy. Ostatnio wystąpił na albumie „Give More Love”, który Ringo Starr wyda 15 września.