Paul McCartney uderzył Eddiego Veddera

13 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzycy pewnego razu spotkali się w barze w Seattle. Panowie nie wdali się jednak w barową bójkę. Były członek The Beatles opowiadał grunge’owemu muzykowi historię o tym, jak… walnął kogoś w twarz. Niestety tak bardzo się wczuł, że gestykulując, trafił Eddiego. – Pamiętam, że poczułem smak krwi – powiedział Vedder.

Dwie solowe płyty Eddiego Veddera to „Into the Wild” z 2007 roku i „Ukulele Songs” z 2011. Dorobek Pearl Jam, flagowej kapeli gatunku grunge, zamyka „Backspacer” z września 2009 roku. W sierpniu minęło 25 lat od wydania bestsellerowego debiutu ekipy z Seattle „Ten”. W 2016 roku formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy. 74-latek wystąpił w epizodycznej roli w filmie „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.