Pearl Jam udostępnia prawie 200 koncertów

10 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Dwie dekady niezapomnianych koncertów, materiał poszukiwany na bootlegach przez fanów od dawna – udostępnione przez Pearl Jam nagrania pochodzą z występów z lat 2000, 2003, 2008 i 2013. Niespodzianka ucieszy nie tylko wieloletnich fanów, ale też nowe pokolenia słuchaczy, które traktują serwisy cyfrowe jako główne źródło odbioru muzyki.

Pearl Jam uruchomił też koncertowy hub w sieci, dostępny pod adresem deep.pearljam.com – w tym miejscu fani mogą wyszukiwać koncerty po kategoriach, jak również posłuchać playlist ułożonych przez innych wielbicieli grupy lub politycznej \”Know Your Rights\”. Każdy bootleg w Deep opatrzony jest opisem stworzonym przed superfanów z Ten Club.

Odpowiadając na liczne prośby fanów, zespół uruchomił też Custom Setlist Generator. Zazwyczaj to Eddie Vedder odpowiada za układanie setlisty, więc wreszcie to słuchacze mogą wziąć sprawy w swoje ręce.
Wpisując swoje imię i datę urodzenia, można otrzymać osobistą playlistę z odręczną notką od Eddie’ego. Idealne, by pochwalić się na social mediach. Dyskografię Pearl Jam zamyka album \”Gigaton\”, który debiutował w Top 5 Billboard Top 200. Płyta znalazła się w podsumowaniach najlepszych wydawnictw roku m.in. w \”Mojo\”, Consequence of Sound, Insider i wielu innych.

Grupa Pearl Jam zagra w 14 lipca 2022 roku w Taruon Arenie Kraków.