Pendragon wydaje „Men Who Climb Mountains”

13 maja 2014
ok. 2 minut czytania

– Najzabawniejszą rzeczą w tworzeniu muzyki jest fakt, że bez względu, ile albumów masz na koncie, to zawsze wydaje się jakby to był pierwszy raz – komentuje wokalista i gitarzysta, Nick Barrett. – To wyrywanie włosów z głowy, bo słowa lub partia gitary nie brzmią właściwie, te kłopoty ze specyfikacją grafiki do płyty, te kłótnie z tłocznią płytową na temat terminów dostawy – lista podobnych spraw jest nieskończona! Ale później przychodzi podekscytowanie – nic nie równa się z tworzeniem nowej płyty! (…) Nowy album zatytułowany jest „Men Who Climb Mountains” i tym razem nie będę opowiadać o czym on jest… cały zamysł zawarty jest w tekstach poszczególnych utworów. (…) Zostawiam to tym razem słuchaczom, niech po swojemu odkrywają tę płytę, to dużo bardziej zabawne. Projekt okładki po raz kolejny stworzył Bjorn z Killustration. Lubię jego podejście do projektów, takie w stylu filmu „Piła”. Zasugerowałem mu ogólny koncept, ale on wrócił do mnie z pomysłem wykorzystania okularów ochronnych, kości, zapadającej ciemności itp. Tak jak poprzednim razem zależało mi na jednym silnym obrazku, prostym ale bardzo mocnym, i tym razem tym elementem są ramiona. Im dłużej na nie patrzysz, tym więcej widzisz.

Na oficjalnej stronie Pendragon można już znaleźć tytuły nowych nagrań, ale Barrett zastrzega, że część z nich to nadal tytuły robocze: „Belle Ame”, „Beautiful Soul”, „Come Home Jack”, „In Bardo”, „Faces Of Light”, „Faces Of Darkness”, „…For When The Zombies Come”, „Explorers Of The Infinite”, „Netherworld”.

Przypomnijmy, że w ramach promocji dzieła, zespół odwiedzi Polskę. 14 października Pendragon zagra w Poznaniu, w Blue Note, dzień później w bydgoskiej Kuźni oraz 16 października w Rialto w Katowicach.

Poprzedni album progresywnej formacji to „Passion” z 2011 roku.