Penn Badgley śpiewa „Hallelujah” jako Jeff Buckley

28 marca 2013
ok. 1 minuta czytania

Obraz koncentruje się na relacji między Jeffem Buckleyem a jego ojcem Timem i przygotowaniami do koncertu z 1991 roku. Młody artysta rozpoczął karierę podczas występu poświęconego twórczości swojego ojca.

W roli Jeffa występuje znany z serialu „Plotkara” Penn Badgley. W udostępnionym właśnie klipie wykonuje on utwór „Hallelujah”. Materiał można sprawdzić pod tym adresem.

W roli ukochanej artysty pojawia się Imogen Poots. W filmie występują również Kate Nash, Frank Wood, Frank Bello, William Sadler i Norbert Leo Butz. Za reżyserię odpowiada Daniel Algrant. Scenariusz napisali David Brendel i Emma Sheanshang.

Jeff Buckley zadebiutował w roku 1994 albumem „Grace”. Krążek był wyrazem niezwykłego talentu wokalnego i poetyckiego młodego artysty i wróżył Amerykaninowi wielką karierę. Niestety ta nie potrwała długo. W roku 1997, w czasie pracy nad drugą płytą długogrającą, Buckley utonął w wieku zaledwie 30 lat. Od czasu tragicznej śmierci muzyka „Grace” zyskała status płyty kultowej, a utwory z albumu, w tym mistrzowskie wykonanie piosenki „Hallelujah” Leonarda Cohena, cieszą się niegasnącą popularnością.