Perfume Genius na koncercie w Warszawie

8 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Oceniając przełomowy krążek Perfume Genius „Too Bright”, krytycy przywoływali tak różnorodne odniesienia jak David Bowie z okresu Ziggy’ego Stardusta, Antony & The Johnsons, Dirty Projectors czy Swans. Podkreślano, że szczerość przekazu Perfume Genius, czasem na granicy ekshibicjonizmu, nie kłóci się z popową stylizacją, a sceniczna ekstrawagancja idzie w parze z intensywnością performance’u. W tworzeniu płyty Mike’owi pomagały takie znakomitości jak Adrian Utley (Portishead) czy John Parish (PJ Harvey).

Nowy album „No Shape” przynosi materiał podobnej klasy. – To czysta dekadencja… czuła i transcendentalna płyta protestu, pełna miłości i oddania – pisze z entuzjazmem dziennikarz serwisu Pitchfork Media.

Perfume Genius na tym krążku poszerza paletę inspiracji o elementy mrocznego art popu, queer soulu czy rhythm and bluesa. To amerykański rockandrollowy album nagrany przez amerykańską gwiazdę pop. Krążek produkował Blake Mills, wcześniej odpowiedzialny za brzmienie wydawnictw Alabama Shakes, Johna Legenda czy Fiony Apple. Płytę miksował zaś inny współpracownik Alabama Shakes (także Weezer czy Juana Casabancasa) – Shawn Everett.

Pierwszy singel „Slip Away”to intymna, a zarazem efektowna brzmieniowo piosenka, której towarzyszy wideo w reżyserii stałego współpracownika Björk – Andrew Thomasa Huanga (do sprawdzenia tutaj). Historia opowiada o miłości dwóch sióstr, a w teledysku w jedną z bohaterek wcielił się Perfume Genius.

Bilety na koncert już w sprzedaży za pośrednictwem Biletomat.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.