Perkusista Motörhead na stałe ze Scorpions

12 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Perkusista wspierał już niemiecką kapelę podczas ostatnich koncertów, a teraz na stałe zajmie miejsce Jamesa Kottaka, który musiał zrobić sobie przerwę z powodów zdrowotnych. – Chcemy podziękować Jamesowi za wiele lat współpracy i przyjaźni – czytamy w komunikacie bandu. – Szanujemy jego decyzję i rozumiemy, że potrzebuje czasu w trakcie leczenia.

Muzycy przywitali też nowego kolegę. – Po serii niesamowitych występów w USA, Europie i Azji, jesteśmy pewnie, że znaleźliśmy fantastycznego perkusistę w osobie Mikkeya Dee – cieszą się członkowie Scorpions. – Wniósł do kapeli świeżą energię i nie możemy doczekać się tego, co przyniesie nasza współpraca.

– Dorastałem, słuchając Scorpions i zawsze lubiłem ten zespół – wtóruje niemieckim kolegom Dee. – Od lat jesteśmy przyjaciółmi, a tegoroczne wspólne występy z Klausem, Rudolfem, Matthiasem i Pawłem były niezłą frajdą, poza tym ich ekipa jest bardzo profesjonalna.

Grupa Scorpions to hardrockowa legenda. Kapela sprzedała w czasie swojej kariery ponad 50 milionów płyt. Ostatni studyjny longplay bandu to „Return To Forever” z 2015 roku.

Zespół Motörhead zakończył działalność w 2015 roku po śmierci lidera, Iana „Lemmy’ego” Kilmistera.