Peter Gabriel w Polsce

15 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

Muzyk zapowiedział występ w krótkim filmie zamieszczonym na oficjalnej stronie.

– Zostaliśmy zaproszeni na koncert w Polsce, 13 maja – potwierdził. – Będziemy grać w Birkenau, które jest tuż obok Auschwitz, a Auschwitz to prawdopodobnie największy nazistowski obóz zagłady. Impreza nazywa się Life Festival. Do tej pory grałem w Polsce tylko raz, w Poznaniu. To był wspaniały koncert. Nie mogę się doczekać powrotu do Polski. Z uwagi na kontekst historyczny, jestem przekonany, że będzie to bardzo emocjonujący występ.

Peter Gabriel to angielski muzyk, autor piosenek i wokalista, który zasłynął jako członek Genesis. Karierę solową z powodzeniem rozpoczął pod koniec lat 70. Na koncie ma dziewięć studyjnych płyt, w tym znakomicie przyjęte „So” i „Us”. Wśród jego największych przebojów znajdują się „Biko”, „Shock the Monkey”, „Sledgehammer”, „Don’t Give Up”, „Big Time” czy „Steam”.

Life Festival odbędzie się już po raz trzeci. Na dwóch scenach (na stadionie i Rynku Starego Miasta) zaprezentują się artyści m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Bałkanów oraz Ameryki Południowej. Szczegóły pod tym adresem.

Koncert Petera Gabriela odbędzie się na stadionie MOSiR. Informacje na temat biletów poznamy wkrótce.

Poprzednio muzyka można było podziwiać 30 maja 2003 roku.